GK-Trans w obecnej formie działa od 2005 roku. Kompleksowo reprezentujemy interesy Klienta przed organami celnymi, dzięki temu czas odprawy jest krótszy a koszty ograniczone.

Obsługujemy wiele firm mających zasięg międzynarodowy, a także mniejsze ogólnopolskie i regionalne.

Wyróżnia nas doświadczenie i sprawność działania, a ponadto umiejętność szybkiego dostosowania się do często aktualizowanych przepisów prawa celnego. Zatrudniamy wykwalifikowanych agentów celnych, służymy pomocą, oraz oferujemy szeroki zakres usług.

W 2008 roku uruchomiliśmy Procedurę Uproszczoną w zakresie eksportu w transporcie drogowym. Umożliwia ona dokonywanie odpraw celnych poza godzinami pracy urzędu celnego, w tym także w dni wolne od pracy (bez karnetów TIR) . Możliwe są więc odprawy również w niedziele i święta, po wcześniejszym ustaleniu (za wyjątkiem Świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocnych).

Ze względu na wymagania Urzędu Celnego do realizacji eksportu w procedurze uproszczonej, konieczne jest uprzednie uzyskanie zgody na konkretne towary. Przy zastosowaniu Procedury Uproszczonej niezbędne jest upoważnienie w formie przedstawicielstwa pośredniego. Upoważnienie takie daje możliwość odpraw eksportowych na rzecz firm z terenu całego kraju.

W 2018 roku uzyskaliśmy status AEOC, co potwierdza wiarygodność i rzetelność GK-Trans.  Dzięki temu korzystamy z ułatwień w sprawach celnych:  mniejsza liczba kontroli dokumentów i kontroli fizycznych,  priorytetowe traktowanie przesyłki, w przypadku wytypowania do kontroli przeprowadzenie kontroli poza kolejnością,  uprzednie powiadomienie o wytypowaniu przesyłki do kontroli, priorytetowa obsługa zgłoszeń celnych, priorytetowa obsługa wniosków, specjalne miejsca obsługi dla AEO.

Z dumą informujemy, że  ostatnim czasie podjęliśmy współpracę z Bydgoskim Portem Lotniczym.